קבוצות חברתיות

ישנם ילדים שקופים הסובלים מדחייה חברתית. שהות במצב חברתי זה כל יום, במשך שעות רבות, משפיעה על בריאותו הנפשית של IMG-20151214-WA0008הילד/ה ועלולה להביא את הילד למצבי סיכון. רווחתו הנפשית של הילד קשורה לרווחתו החברתית. כשורים חברתיים טבעיים עבור רוב הילדים, אך לא לכולם. ישנם ילדים הזקוקים ללמידת אסטרטגיות חברתיות. אסטרטגיות אלו ניתנות ללמידה, באמצעות הבנה קוגניטיבית ואימון התנהגותי. תהליך קוגניטיבי התנהגותי משפר את התנהגותם ובעקבות כך משפר גם את מעמדם החברתי של ילדים אלו.
הורים המזהים כי ילדם זקוק ללימוד מיומנויות חברתיות פונים למרכז תעצומות ואנו נותנים מענה מקצועי באמצעות קבוצות ואימונים אישיים בהם יוכל הילד לפתח מיומנויות חברתיות ולשנות דפוסים והרגלים, בשיטת טיפול ייחודית, המשלבת גישה קוגניטיבית התנהגותית, עם היבטים משפחתיים.
השיטה מותאמת בוורסיות שונות לגילאי גן, יסודי ותיכון.
הקבוצה היא קבוצת 'רכבת' והטיפול מורכב מ 14 מפגשים, עד 12 ילדים בקבוצה, ונועד ללמד קודים חברתיים בעזרת מפגשים קבוצתיים בהם מתרחש תהליך רגשי של הפנמה והתנסות באסטרטגיות והתנהלות חברתית. הקבוצות נפרדות לבנים ובנות. לפני ההצטרפות לקבוצה מתקיים מפגש פרטני עם ההורים והילד לבדיקת התאמה לקבוצה החברתית, במידה ואין התאמה תינתן המלצה והפניה למענה המתאים. באמצע התהליך יש מפגש עם הורי הקבוצה ובסיום התהליך יש מפגש הורים פרטני לסגירת מעגל ומשוב.
אנו במרכז תעצומות מאמינים כי בכוחם של ההורים להשפיע ולתווך מיומנויות חברתיות, לסייע לילד בתחום החברתי ולהעניק לו רשת ביטחון חברתית. לכן אנו משתפים את ההורים ומדריכים אותם באופן אישי לקידום התהליך העובר על ילדם בהתמודדות עם דחייה חברתית ועד רכישת מיומנויות חברתיות.
המפגשים מתקיימים במרכזי תעצומות ביד בנימין ובירושלים בשעות אחה"צ.