אודות מרכז תעצומות

מרכז "תעצומות" הוקם בשנת 2011  והינו מרכז השוכן ביד בנימין ופועל בפריסה ארצית. מטרת המרכז היא קידום התחום החברתי-רגשי, SEL–Social Emotional Learning.

ה"אני מאמין" שלנו הוא שמיומנויות חברתיות הן שריר הניתן לפיתוח וקידום. הסטאטוס החברתי איננו גזרת גורל.

מיומנויות חברתיות-רגשיות הן המיומנויות של המאה 21, בכוחן לנבא הצלחה ואיכות חיים. ילד החווה מצוקה חברתית הוא ילד הסובל יום-יום רגשית, וניתן להחזיר לו את החיוך לפנים. בעידן בו רוב התקשורת מתקיימת ברשתות החברתיות – התקשורת הבינאישית הולכת ומתעמעמת, הולכת ומתרחקת.

ילדים רבים חווים בדידות, התעלמות ונידוי חברתי והצורך בסיוע והתערבות הולך וגדל. אנחנו ב'תעצומות' מצאנו כי ניתן לשנות מצב חברתי ולסייע ביצירת רווחה נפשית. בעשור האחרון, צברנו ניסיון וידע. קיימנו למעלה מ- 300 קבוצות חברתיות, מאות טיפולים פרטניים, הדרכות הורים ומאות הכשרות של אנשי טיפול וחינוך.

התפתחותן של מיומנויות חברתיות-רגשיות מתרחשת במערכת החינוך, אך לא רק. בסיסן של תכניות ההתערבות שלנו במערכת החינוך, היא האמונה שהכיתה צריכה ויכולה להיות מקום חם ונעים, שתלמידי הכיתה שמחים להיות שותפים בו, וכל תלמיד מביא אליו את כישרונותיו ואת יכולותיו השונים תוך כבוד הדדי וקשר אוהב ופתוח. יחד עם זאת לעתים המציאות שונה.
בכיתות רבות נוצרים מתחים, קשיים ומריבות, וישנם ילדים שקופים ודחויים. תלמידים אלו חווים באופן יום – יומי רגשות שליליים וצוברים משקעים המשפיעים עליהם לטווח הקצר ולטווח הארוך.
מציאות זו נוצרת, משום שלא לכולם ישנם כישורים חברתיים – לא כולם יודעים כיצד לבנות קשר נכון, כיצד לשמר את הקשר ומתי להגיב.

פיתחנו לאנשי חינוך וטיפול פרקטיקות לקידום המיומנויות החברתיות, החל בכלי מיפויי מדידים, דרך חוברות משחקים ומערכי שיעור ועד תוכניות עבודה לילדים עם אתגר חברתי. משק כנפי הרוח של "תעצומות" טומן בחובו: שקיפות מלאה בתהליך, תיווך בהיר ותמציתי לחוקים החברתיים, מושגים קליטים המבהירים את המסר והמחשת המיומנויות על ידי פעילות מתאימה, תוך כבוד לכל משתתף ומשתתף.

אודליה אלקובי מייסדת תעצומות

אודליה אלקובי

מייסדת ומקימה של מרכז 'תעצומות' מאז 2011, דוקטורנטית בתחום המיומנויות החברתיות (SEL) באוניברסיטת אריאל, ויועצת חינוכית (M.A). נשואה למורן, אם לשישה ומתגוררת ביד בנימין.

צוות הניהול שלנו

שרה גוטליב

בעלת תואר שני M.A בייעוץ חינוכי, מלווה הורים ונשות מקצוע בשיטת ה'חממה'- מודל אינטגרטיבי לתמיכה וסיוע רגשי בילדים ובני נוער. מרצה ומנהלת את תוכנית ההתערבות בבתי הספר

רותם הוניגמן פלג

בעלת תואר שני בייעוץ חינוכי M.A, יועצת חינוכית ומדריכה במשרד החינוך. מטפלת חברתית מוסמכת. מנהלת צוות המנחים של תכניות ההתערבות בבתי הספר ומנחת קבוצות חברתיות בקליניקה ביד בנימין

ענבל כהן

בעלת תואר שני בייעוץ חינוכי M.A
מטפלת cbt ומנהלת את מערך הקליניקות
של 'תעצומות'

חגית בר-און

בעלת תואר שני M.A בניהול ויישוב סכסוכים וB.ED בחינוך מיוחד ומינהל בחינוך. מנחת קבוצות חברתיות רגשיות. מנהלת את מכללת תעצומות ואת תחום הליווי הרשותי
צוות ההדרכה שלנו

יעל אברהם

מומחית תחום מיומנויות חברתיות-רגשיות

ד"ר עדה בקר

מומחית תחום מיומנויות חברתיות-רגשיות בגיל הרך

נהרה סטשבסקי

מנהלת היחידה לגיל הרך

ורד זיו

מדריכה מנחי קבוצות ומטפלים חברתיים

ד"ר צמח אסיף

מדריך על הדרכה בהנחיית קבוצות

פרופ' עידן אדרקה

מומחה תחום חרדה חברתית

שושי שמואל

מדריכה מטפלים חברתיים
מהעיתונות
יום הערכות לצוות תעצומות תשפ"ג